Олександр Довженко і Юрій Яновський. Фільм довжиною в життя

Проводит:

 Лена Смовженко

Продолжительность

2 год

Контактный телефон 

098 609 33 52 ; 063 923 82 23

Место встречи:

Терещенківська, 5 (музей Тичини)

13.04/16:00
ЗАПИСАТЬСЯ
Даты: 13.04.2025 16:00

Літературна вітальня  "Олександр Довженко і Юрій Яновський. Фільм довжиною в життя"     
 
 
Особливості:        
 
- оригінальна авторська вітальня, яка тримає увагу глядачів від першого до останнього слова;
- проводиться в центрі міста, в одному із затишних приміщень Музею Павла Тичини, де постійно проходять цікаві виставки (поруч станція метро ,,Театральна");
- передбачає частування автентичною козацькою вишнівкою із сімейної виноробні, під час якого кожен гість може представити власну родину;
- музичний супровід - заслужена артистка України Ганна Бубнова (понад 20 років співпраці з Ольгою Басистюк);
- вокал - лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів Анна Зарецька. 
 
 Представляємо наших героїв :письменник, поет, один із найвизначніших романтиків в українській літературі Юрій Яновський та письменник, художник, кінорежисер, кінодраматург,  класик світового  кінематографа Олександр Довженко.
   Їхні стосунки були неймовірно близькими, що не могло не впадати у вічі. Не завадила навіть закоханність в одну й ту ж саму жінку, хоча історія цього сміливого і дещо провокативного "l'amour à trois"  до сьогодні залишається спокусливою таємницею.
  Яновський настільки був захоплений своїм другом, що  присвятив йому новеллу ,,У листопаді": 
«Я виглянув у сутінь вулиці. Мені журно стало чогось. Я не розумів мого друга раніше. Я розумію його тепер ... Я завжди любитиму його замріяну мудрість і сивину на скронях"  
   Але якось на їхньому шляху з'явилась амбітна марсіанка - актриса, знана красуня та доволі відома персона у тогочасному світському житті.
   Чи витримала це випробування  чоловіча дружба? І кому з них пощастило більше?
Проте  не варто поспішати з висновками, тож будемо тримати інтригу.  
    Крім того, згадаємо про становлення українського кінематографа, про Голлівуд на березі Чорного моря, про  вітчизняний фільм, що вважається одним із кращих в історії кіно, але який було знято з прокату вже за кілька днів після прем'єри.  
    Поговоримо про абсолютно новаторський український роман, який Валер'ян Підмогильний прочитав ,,одним нападом", про спалені щоденники, засекречені особисті архіви, а також про те, чи все-таки сумісні геній і лиходійство?



Проводит:  Лена Смовженко

Экскурсия проводится на украинском языке

Стоимость:  550 грн 
КОД цена: 500 грн

Продолжительность  2 год

Место встречи:  Терещенківська, 5 (музей Тичини)

Осталось мест: 25 из 25



Наталия Полуянова

Проводил Лена Смовженко

Це вже не перша наша зустріч з творчістю (по іншому не можу назвати це дійство) Лени Смовженко в форматі Літературної вітальні. Попередня була присвячена Ліні Костенко, де ми занурювалися у всесвіт жіночих почуттів, пристрастей та поворотів долі. А сьогодні поринули у таке сплетіння життєвих історій, справжньої авантюри на межі безшабашності й непересічної творчої спадщини, що навіть не хотілося розходитися після заключних слів господині вітальні та аплодисментів гостей. Власне це й отримало своє продовження у вигляді затишних посиденьок з обговоренням у маленькій кав`ярні, що неподалік (але то напевно вже трохи інша історія)). Тож захід вийшов наповненим і багатоскладовим, де було задоволення чи не для всіх органів чуття: заколихуючий голос Лени, її вишукане вбрання (цього разу, судячи з грайливої шляпки з вуалеткою, вона щойно повернулася з мистецького салону в Парижі, так-так!), історичні зображення на великому екрані, а ще те, чому я теж особливо радію на заходах Лени – такий влучний живий музичний супровід. Музику цього вечора хочу відмітити особливо – талановита сімейна пара подарувала нам ліричні твори різних авторів, жанру й часу створення (так приємно було пригадати q декілька пісень з репертуару «Тріо Маренич»). Звісно не варто переповідати тут історії, що стали основою зустрічі. Але мені було надзвичайно цікаво слухати й дізнаватися: певно ж в житті героїв все насправді було так захопливо й карколомно, але й талант оповідачки виписувати якісь прямо «кіношні» сценарії для своїх віталень – це те, за чим ми приходимо саме до неї. Й кожного разу інтрига – «що ж буде цього разу?». Мене захопило: часи й люди, події й пристрасті, кіно і море (які теж були головними складовими)…й надзвичайно вродливий у всьому Юрій Яновський (хай мене за такий пріоритет вибачить Олександр Довженко – це емоційний жіночий вибір). І я таки тепер прочитаю «Майстер корабля» - вже знайшла аудіокнигу, а значить у мене попереду дев`ять захопливих годин, де є море, кіно, дружба, кохання…а в голові до того ще й музика, обов`язково.