Лекція "Слов`янське язичництво: міфи і факти"
Проводить:
Контактний телефон
0974463158
Місце зустрічі:
Контрактовая площадь, 7, вход в арку с ул.Фроловской (между №1 и №3)
Тема слов'янського язичництва зараз "на слуху" насамперед завдяки активності громад неоязичників, "рідновірів", як найчастіше звуть себе адепти "прадавньої віри пращурів".
Згадана активність є одним з найяскравіших проявів так званого "архаїчного синдрому", що притаманний кризовим суспільствам, коли люди шукають якоїсь світоглядної певності саме в "прадавніх цінностях".
Втім, архаїчний синдром є предметом досліджень психологів, соціологів та культурних антропологів. Ми ж спробуємо розібратися в тому, що нам насправді відомо про язичницькі вірування слов'ян, насамперед – їхньої східної гілки.
Які факти дійсно відбиті в історичних джерелах, а що є наслідком вільного трактування цих джерел дослідниками-романтиками ХІХ ст. та їхніми некритичними послідовниками?
Чи дійсно здатна археологія заповнити пробіли писемних джерел, коли йдеться про вірування давнини?
Зрештою, чи ми й справді знаємо про слов'янське язичництво достатньо, аби сучасні рідновіри мали право казати про відродження прадавніх культів?
Про це йтиметься в лекції доцента кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка Євгена Синиці.
Євген Синиця вивчає археологічні культури 1 тис. н.е., і, перед усім, саме ті, що стосуються проблем походження та ранньої стадії слов`ян. Тому що, як говорить сам науковець, ранні слов`яни, як і кам`яна доба – це чиста археологія. І там, і там немає писемних джерел.
Євген – один із засновників проекту «Лікбез. Історичний фронт». Проект створили для супротиву зовнішній інформаційній агресії, але на історичному полі. Спочатку «Лікбез» мав викривати історичні міфи та фейки російської пропаганди. Це і зараз одне з направлень ресурсу, та акценти змістились у бік внутрішнього споживача інформаціїї.
ВАЖЛИВО!
Вартість участі при оплаті попередньо 140 грн (реквизити повідомимо після реєстрації).
Вартість участі при оплаті безпосередньо перед лекцією 180 грн або 160 грн, якщо у вас є картка КОД.
У день лекції оплата не повертається і на інші лекції не переноситься.
За винятком тих випадків, коли лекція скасовується або переноситься з вини організаторів.
ВІДГУКИ