Лекції

Презентація курсу з міфології

Проводить:

 Геннадій Казакевич, доктор історичних наук

Контактний телефон 

063 923 82 23; 098 609 3352

Місце зустрічі:

Пассаж, вул.Хрещатик, 15


1
Між трьома світами: 
шаманізм та витоки світового мистецтва 
 
Коли наприкінці 19 ст. в Іспанії та Франції були відкриті наскельні малюнки  кам’яної доби, археологи не повірили у їхню справжність. Адже як могли “примітивні” мисливці та збирачі творити композиції на рівні випускників європейських художніх академій?
 
І навіщо їм було з неймовірною точністю та неабияким художнім смаком зображувати бізонів та мамонтів там, де їх майже ніхто не бачив? Незабаром дослідники переконалися не лише у майстерності давніх митців, але й у тому, що джерелом натхнення для них були тотемістичні вірування та уявлення про подорожі між світами людей та духів. 
 
Шаманізм, ця перша релігія в історії людства, довго зберігала свій вплив у світі, особливо серед кочових народів євразійського степу. Окремі екстатичні обряди широко практикували освічені греки та войовничі вікінги, й навіть сьогодні сліди архаїчного релігійного світогляду можна знайти не лише серед “диких” племен Амазонії. 
 
  • Палеолітичні “венери” та наскельний живопис давньокам’яної доби, технічний рівень якого не перевершили єгипетські та давньогрецькі живописці.
  • Коли помер останній художник доби каменю?
  • Людино-леви та людино-олені у первісному мистецтві – боги чи жерці?
  • Культові предмети зі стоянок палеолітичних мисливців на теренах України.
  • Релікти шаманізму у культурі та мистецтві скіфів та інших давніх народів Євразії.
  • Що знайшли у сумці середньовічного шамана з Болівії та як експеременти з ЛСД допомогли краще зрозуміти мистецтво кам’яної доби?
  • Як екстатичні практики архаїчних культур вплинули на сучасне психоделічне мистецтво?



ВІДГУКИ