Лекції

М.Кальницький. Архітектура Києва: питання і відповіді

Проводить:

 Михайло Кальницький

Контактний телефон 

063 923 82 23; 098 609 3352

Місце зустрічі:

Не выходя из дома


Шановні друзі!
 
В нас для Вас чудова новина!
 
Ми запрошуємо вас на прямий ефір з відомим істориком –архівістом, письменником та києвознавцем Михайлом Борисовичем Кальницьким!
Будемо говорити про міських архітекторів, про старих та нових забудовників, про те, що втрачено і про те, що ще можна зберегти…
 
Як ми і обіцяли, формат зустрічей з відомим дослідником старовини змінено!
Ми передали ваші побажання, які ви залишили в коментарях, Михайлу Борисовичу і тепер, так же, як і ви, з нетерпінням чекаємо зустрічі!
 
Також в коментарях до реєстрації ви можете залишити свої питання по темі!
 
Публікуємо коментарі:
 
Було б цікаво почути імена сучасних архітекторів, які прикрашають Київ, а не знущаються над ним, та перелік їх робіт (якщо, звісно, такі є 😁) Бо архітекторів, які працювали 100-120 років тому, знаю краще, ніж сучасних   
Детальніше про посаду головного архітектора Києва: коли ввели цю посаду, як обирали і обирають зараз, приклади успішних та недолугих людей на цій посаді.  
 
Стили в архитектуре на примере Киева  
Мой вопрос имеет длинную преамбулу. Украинское отделение Википедии ежегодно проводит фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» (http://wikilovesmonuments.org.ua), где участников просят фотографировать сохранившиеся памятники архитектуры. Реестр памятников организаторы конкурса берут, видимо, у местных властей. Проблема в том, что многие интересные исторические здания не включены в этот реестр и де-юре не являются памятниками. Теперь, собственно, вопрос: существует ли какой-то список памятников архитектуры де-факто, чтобы на его основании можно было для каждого памятника создать страничку в Википедии как минимум с краткой информацией и фото?  
 
 
1)як зберігаються пам"ятки, які мають статус ?
2)коли (є параметри) будинок може отримати пам"ятку, а, отже, бути збереженим ?
3)як позбавляють статусу (чому, за яких обставин)? ось як недавно позбавили на Святошино одну з дач та оформили під знос.   
 
 
Історія будівництва Палацу Україна. Чи правда, що через дуже короткий час після його завершення та урочистого відкриття Палац закрили на "ремонт", оскільки за своїм оздобленням та вишуканістю він перевершив Кремлівський. Під час "ремонту" було замінено інтер'єр на теперішній. 
Чи залишились світлини першого варіанту? 
Чи правда, що архітектор чи головний інженер вкоротив собі віку із-за цього?  
 
 
Якраз на тему забудови говорили з чоловіком, що досі немає символа сучасної архітектури Києва. Все якесь безлике.
Хотілося б почути більш детально про правила забудови. Хто їх складав колись, як вони працювали? Чи існує документ сьогодні такий?
Хотілося б знати, що розповідати про сучасні будівлі в контексті екскурсії. Принаймні, що найяскравіше можна дати екскурсантам.
 
 
Хотіла запитати, яка переспектива у дореволюційних будівель, які зараз затягнуті банерами?  
Стилі Києва, замовники, меценати будівель, найкращі будівлі Києва.
 
 
Лекція проходить онлайн, лист з посиланням надійде на вашу електронну адресу за годину до початку, а тому уважно перевіряйте її при реєстрації.
 
Оплата онлайн проводиться до участі і не переноситься на інші лекції.




Наталия

Проводив Михайло Кальницький

На подібній екскурсії, яку проводив Михайло Борисович я вперше. Змістовну, насичену інформацію отримала.Дізналась багато фактів.Дякую.


Ирина

Проводив Михайло Кальницький

Прекрасная экскурсия с большим количеством материала. И встреча с Михаилом - всегда отдельный бонус


Жанна Харук

Проводив Михайло Кальницький

Спасибо, очень интересно, обЪёмно. Узнали много фактов как-будто переместились в те времена и гуляли по старому Киеву... Спасибо КОДу и Михаилу Кальницкому.