Історії та таємниці Солом`янки

Проводить:

 Павло Ковальов

Тривалість

3 часа

Контактний телефон 

063 923 82 23; 098 609 3352

Місце зустрічі:

сквер біля KFC на площі у Південного вокзалу


Запрошуємо до… Олександрії. Ні, не до єгипетської чи білоцерківської, а до міста, яке б могло існувати в альтернативній історії, і фактично вже було створено. Солом’янка стала частиною Києва тільки 1910 року, а до цього це було дуже дивне передмістя, в якому два вищих військових учбових заклади, вперше освітлені електрикою паровозні майстерні та перша в світі лабораторія для випробування локомотивів сусідили з неохайними вулицями, кособокими хатами та численними будинками розпусти. 
 
Зараз це важко уявити, але Солом’янка та Шулявка вважалися чи не найбільш пролетарськими районами Києва перед Першою Світовою. Рештки старовини тих часів, рівно як і знакові локації радянського часу, ми будемо шукати протягом цієї прогулянки.
 
Ми побачимо:
  • Будиночки та будівлі Залізничної колонії – окремого маленького світу за київським вокзалом;
  • Покровську церкву – осередок українства, пов’язаний з діяльність першого митрополита УАПЦ В. Липківського;
  • Будинки військового містечка на Кадетському шосе;
  • «Проклятий хмарочос» з його жахливими історіями з міського фольклору;
  • Меморіальні дошки видатним мешканцям Солом’янки – від великої акторки Марії Капніст до героїв АТО.
 
Окремим пунктом відвідування стане Солом’янське кладовище – чи не найтаємничіше зі старих київських цвинтарів, засноване ще в 1880-х роках. Ми побачимо «могилу заклятого», надгробки офіцерів, юнкерів та кадетів тутешніх військових училищ, почуємо багато «повернутих історій» людей, які поховані на цьому кладовищі – вчених, військових, льотчиків тощо.




Victoria

Проводив Павло Ковальов

Три рази звірилася, чи на той же самій екскурсії, щодо якої був залишений останній дивовижний (щоб не сказати більше) коментар, була і я. А коли повірила, що так воно і є, вирішила за важливе записати своє враження. По-перше, це була напрочуд цікава та інформативна екскурсія Солом`янкою, під час якої я не тільки захопилась історією місцевості, ії пам`ятками та біографіями особистостей, з якими вона пов`язана, але й щиро раділа відкриттям, які екскурсовод с захопленням робив разом з групою. Особистим відкриттям стало Солом`янське кладовище та Покровська Церква, неМосковського (як я вважала останні роки) патріархату. По-друге, екскурсовод надавав багато історичних довідок, фактів, які я з інтересом передивилась вдома - є про що замислитися, почитати, переповісти у сім`ї та друзям. А загалом, оскільки це вже друга моя екскурсія з Павлом, рекомендую цього екскурсовода як обізнаного, щирого, такого, що не тільки додержується історичної правди, а й сам, у справжньому захваті від подробиць, переповідає дотичні ним цікавинки. Можу додати, що патетики чи занурення в теологію ви тут й насправді навряд чи знайдете. І це для мене окремий повод порадити ці екскурсії друзям та самій знову вирушити до нових відкриттів Києва з Павлом:)


Наталия

Проводив Павло Ковальов

Екскурсоводу я би побажала бути більш делікатним, особливо там, де річ іде про віру, або попереджувати, щоб приходжані канонічних конфесій не приходили на екскурсію, і не витрачали марно гроші. Дозволять собі непристойні коментарі до церкві і її Священоначалія недопустимо. Я була змушена покинути екскурсію через те, що знущались з моіх релегійних почуттів. Дуже прикро. Бажаю ознайомиться гз історію церкви і бути більш коректним. До цього екскурсоводу ніколи не піду. Незадовільно.


Татьяна

Проводив Павло Ковальов

Спасибо огромное Павлу за интересную экскурсию! С удовольствием прийду ещё. И очень жду отдельных экскурсий по кладбищам)