Многодневные поездки
Казки міста на гранітах
Проводит:
Место встречи:
відправлення туристичним автобусом від станції метро «Шулявська»
Тур проводиться в партнерстві з компанією "Богемія сервіс"
08:00 відправлення туристичним автобусом від станції метро «Шулявська».
09:30 орієнтовний час прибуття до Коростишівського кар’єру.
Всього 105 км по житомирській трасі і Ви вже в іншому вимірі. З блакитної безодні озер виринають гранітні десятиметрові скелі густо вкриті високими соснами з золотистими рівними стовбурами ... Місце дуже гарне та захоплююче. Відразу ж виникає бажання організувати фотосесію та зробити найкращі фото цього дня. Для початку зазначимо, що озера тут не природнього походження - це затоплені кар’єри з видобутку граніту глибиною 20-40 метрів.
Граніт був знайдений під Коростишевом ще в середині XIX століття, а до 1890-их Коростишівський гранітний кар’єр і три каменярські майстерні були відомі далеко за межами держави. Майже півтора століття робота кипіла практично без зупинки, за винятком періоду революції 1917 року, Першої та Другої світових війн. Саме з граніту, видобутому у цих місцях, відбудовувався центр Києва після руйнувань Другої світової війни. У 50-их роках на кар’єрі був відкритий гранітний завод з виробництва облицювальних плит та архітектурних виробів. У 90-их старі кар’єри були закриті та затоплені водою, в зв’язку з чим на околиці міста утворилися красиві штучні озера. Граніт в Коростишеві добувають й обробляють і сьогодні, але вже в інших родовищах. А ось на озерах люблять відпочивати мешканці міста і заїжджі туристи. Тут можна також зустріти альпіністів та пірнальників зі скель у воду.
11:30-13:00 переїзд до м. Коростень. Місто Коростень досить стародавнє. Слов’янське поселення Іскоростень відоме ще з VIII сторіччя як столиця племені древлян. А в історію України увійшло перш за все жахливою помстою княгині Ольги за смерть чоловіка київського князя Ігоря. Пам'ятаєте як вона перетворила місто на згарище, де упокоїлися чи не всі його мешканці? Протягом сторічь відбудовувався Іскоростень. Був він і у складі Великого князівства Литовського, й Речі Посполитої, навіть Магдебурзьке право отримав, та все ж прадавньої величі й статусу відродити не вдалося. І тільки на початку ХХ-ого сторіччя містечко отримало свій шанс.
Біля Коростеня здавна були розвідані чималі поклади польового шпату, каоліну та глини. Палива теж вистачало- Іскоростень оточували прадавні поліські ліси. Знайшовся й бізнесмен, який не побоявся ризикнути. Поляк Тимофій Карлович Пржибильський власним коштом започаткував тут виробництво порцеляни та фаянсу. Вже у 1904 році перші партії столового посуду почали вагонами відправляти до Польщі і далі в Європу. Ми зможемо відвідати експозицію порцеляни Коростенського порцелянового заводу, який на жаль вже закритий. Експозиція складається майже з двадцяти тисяч одиниць. Усі роботи авторські, жодної копії. Вся колекція безцінна, як справжній витвір мистецтва.
Дуже шкода, що в цьому році відмінили «Свято деруна». Але для нас це не привід не зробити свято самостійно! Під час смачного обіду майстер-шеф ресторану розповість багато цікавого про деруни та розкриє декілька секретів їх приготування.
Головною несподіванкою цього дня стане комплекс «Скеля», що знаходиться в парку міста. Ця пам'ятка військової історії відкрита для відвідування не так давно, так як гриф таємності було знято тільки в 2005 році. Об'єкт будувався в гранітній скелі з 1932 по 1938 рік і керував роботами генерал Дмитро Карбишев. Деякі таємні документи так і не вдалося отримати навіть власникам музею. Ця підземна будівля вражає якістю своєї споруди - деякі механізми досі перебувають в робочому стані. Бункер складається з довгого коридору та близько тридцяти кімнат, у кожній з яких представлена експозиція. Багато хто називає об'єкт «бункером Сталіна» через його секретність і високий рівень захисту.
17:00 відправлення до Києва.
20:00 Орієнтовний час прибуття до Києва.
У ціні враховано:
- Обслуговування комфортабельним автобусом за маршрутом;
- Супровід професійним гідом;
- Екскурсійне обслуговування;
ОТЗЫВЫ