Поездки

Там де жито, там де мир

Проводит:

 Ян Приворотский

Контактный телефон 

063 923 82 23; 098 609 3352

Место встречи:

відправлення туристичним автобусом від станції метро «Шулявська».


Тур проводиться в партнерстві з компанією "Богемія сервіс"
 
 
07:30 відправлення туристичним автобусом від станції метро «Шулявська».
 
09:15 прибуття в м. Житомир.
 
На перший погляд  може здатися, що цікавих та величних місць у Житомирі не дуже то і багато. Але це як подивитись! Замкова гора, Магістрат, торгові ряди, Кафедральний костел Св. Софії 1737 р, Майдан Перемоги, Кафедральний Преображенський собор - найбільший собор Правобережної України, геологічний пам'ятник "Голова Чацького", Житомирський каньйон, гребля і підвісний міст на річці Тетерів, один із символів  міста - Водонапірна вежа - родичка Пізанської вежі, Старий бульвар, парк барона Шодуара, пам'ятники Пушкіну і Іоанну Павлу II, пам'ятник Корольову і пам'ятник Героям Небесної Сотні на майдані Корольова. Місцеві вважають, що їх місто може багато що розповісти та показати, але ці подробиці залишимо нашому гіду, а зараз тільки деякі факти:
 
Житомир – одне з найдавніших міст України, засноване ще у 884 році.
 
Через Житомир проходить найстаріший та найдовший торговий шлях - Via Regia, або ж "Королівський шлях". Цей шлях об’єднує вісім європейських країн та існує вже понад 2 тис. років. Шлях починається в Іспанії, проходить через Європу до України, йде через Львів  на Житомир та далі в Азію.
 
Кожна третя пачка морозива в Україні виготовлена в Житомирі.
 
Житомирщина – батьківщина нашої національної валюти. Саме тут, Центральна Рада прийняла закон про введення грошової одиниці – гривні.
 
Житомирська обласна державна філармонія була побудована у 1858 році,  як театр за проектом відомого архітектора Іванна Штромма. Легенди розповідають, що пам’ятка архітектури з’явилась у Житомирі випадково, план будівлі переплутали і замість звичайного провінційного театру побудували зал на 600 місць з унікальною акустичною системою, який мали збудувати у Києві.
 
Першу електричну лампочку запалили у Житомирському міському театрі 121 рік тому.
В Житомирі 12.01.1907 народився Сергій Павлович Корольов - всесвітньо відомий конструктор ракетно-космічних систем. В місті знаходиться музей космонавтики  імені С.П.Корольова.
 
 
Музей космонавтики в Житомирі(за бажанням)
 
14:00 переїзд до Бердичіва. Тримаємо курс на Бердичів - місто повне сюрпризів і яскравих вражень. Колись невелике єврейське містечко, до сих пір приваблює туристів і не тільки з України.  Архітектура, цікава історія і мальовничі пейзажі гармонійно поєднуються в єдине ціле.
 
У 1430-их роках великий князь литовський віддав цю місцевість путивльському та звенигородському наміснику Каленику Мишковичу. Його підданий Бердич  і заснував тут хутір, який згодом почав називатися Бердичевом. В 1483 році кримські татари його зруйнували ,а в 1546 році, в акті розмежування земель між Литовсько-Руською державою і Польщею, Бердичів вже згадується як власність магнатів Тишкевичів.  Князь Тишкевич збудував у Бердичеві замок і через деякий час перебудував його в монастир.
 
Подальший розвиток Бердичева пов’язаний з процвітанням монастиря, в якому була “Чудотворна ікона”. Після 1675 року, коли з дозволу польського короля Станіслава Августа в Бердичеві було запроваджено щорічні ярмарки, містечко стало заселятися і через деякий час перетворилось у великий торговий центр.  В Бердичеві жив та працював «дідусь єврейської літератури» Менделе Мойхер-Сфорім (Ш. Абрамович). Він відзначився своїми скандальними творами, але справжній скандал викликала повість “Такса, или банда городских благодетелей”, коли в героях багатії впізнавали себе. Також в місті часто бував класик єврейської літератури Шолом Алейхем (С. Рабінович).З 1785 року в Бердичиві жив та був міським рабином Леві Іцхак,визнаний лідер хасидизму на Волині, шанований як святий.
 
15 березня 1850 року, в Бердичеві  французький письменник Оноре де Бальзак побрався з українською графинею польського походження Евеліною Ганською. Відомі музиканти Антон і Микола Рубінштейни також походили з Бердичева.
 
У місті 92 пам’ятки історії, архітектури та монументального мистецтва.
 
 
18:00 відправлення до Києва.
 
20:00 Орієнтовний час прибуття до Києва.
 
 
У ціні враховано:
  •  Обслуговування комфортабельним автобусом за маршрутом;
  • Супровід професійним гідом;
  • Екскурсійне обслуговування;
Додатково оплачується:
  • вхідні квитки в екскурсійні об`єкти - 50 грн з людини.