Лекція: Київські адреси Розстріляного відродження

Проводит:

 Алла Бондаренко

Контактный телефон 

063 923 82 23; 098 609 3352

Место встречи:

Контрактовая площадь, 7, вход в арку с ул.Фроловской(между №1 и №3)


Доба Українського Ренесансу припадає на період, коли столицею радянської України був Харків. Мистецька богема потягнулася туди. Проте не всі митці уподобали нову столицю. Багатьом більше до душі та для творчості припав стародавній сивий Київ. І вони залишилися. Тут розквітнув їхній талант і кохання, вони стали свідомими, успішними і щасливими. Тут їхнє життя перетворилося на пекло. Тут вони отримали вирок і ступили на шлях у вічність… 
 
Трьом найяскравішим постатям «Розстріляного відродження»: Євгену Плужнику, Валеріану Підмогильному і Григорію Косинці, трьом найближчим друзям в колі літераторів, присвячується ця лекція. Вони безмежно любили Київ…

Ми вирушимо у віртуальну екскурсію Києвом 20-х і 30-х  років. Ви дізнаєтесь, в яких будинках жили письменники, якими вулицями ходили, де і з ким збиралися і спілкувалися, як виглядали їхні оселі, де відбувалися найважливіші події їхнього життя.
 
Ви побачите Київ – місто початку минулого сторіччя очима самих письменників та їх героїв. Ви дізнаєтесь про останні дні життя письменників у Києві із спогадів їхніх дружин, друзів та агентурних донесень, що зберігаються в архівах СБУ.
 
Окрема сторінка – дружини письменників, музи митців за життя та берегині їхньої творчості і пам'яті після загибелі. 
 
Отже, київські сторінки життя видатних письменників «Розстріляного відродження». 
 
Запрошую, буде цікаво!ОТЗЫВЫ

Оставить отзыв:

Кто проводил: Алла Бондаренко

Анна Батурко

Проводил Алла Бондаренко

Велика подяка за сьогоднішню подію! Надзвичайний масив інформації, яскраво поданий у цікавій розповіді. Найцінніше те, що герої постають сповненими життя, `об`ємними`, з усіма притаманними людям рисами ... і при цьому все відбувається в суто київському середовищі: вулиці, дворики та інтер`єри нашого міста 20-х років також вимальовуються `3D`. Алло, велика подяка за таку велику кількість точних деталей, завдяки чому й створився такий надзвичайний ефект присутності! Щиро рекомендую відвідати лекцію `Київськи адреси розстріляного відродження`!


Олександра

Проводил Алла Бондаренко

Сьогодні мені вдалося відвідати важливу лекцію Алли Бондаренко `Київські адреси Розстріляного відродження`, присвячену трьом друзям - видатним, яскравим письменникам та поетам 1920-30-х років, які жили в Києві, і життя яких трагічно обірвала тоталітарна система Радянського Союзу. Звісно, найбільш мене цікавила історія життя мого троюрідного діда Валер`яна Підмогильного (двоюрідного брата моєї бабусі), адже про нього я знаю дуже мало. Але лекторка розповіла і про його найближчих друзів-літераторів Євгена Плужника та Григорія Косинку. І ця розповідь саме про них трьох, наче 3D-графіка ще більше, об`ємніше та яскравіше вималювала постать Валер`яна Петровича. Під час лекції я не тільки побачила світлини цих талановитих, сміливих та люблячих свою батьківщину людей, але й місця, де вони жили, навчалися, працювали. Також прозвучали вірші Євгена, уривки з творів Валер`яна та витяг зі справи Григорія, а саме донос на нього. Дізналася про їх творчій та життєвий шлях у Києві, їх кохання та сім`ї, люблячих та вірних красунь-дружин і про те, як склалося їх життя після арештів та загибелі чоловіків. Мені ще треба пройти великий шлях у власному дослідженні творчості та життя Валер`яна Петровича, і ця лекція була справжнім натхненням та одним із перших кроків. Щиро дякую, пані Алло та Киевский КОД!