Архитектура Киева
Будинок контрактів / Контрактовый дом
Будинок контрактів / Контрактовый дом

Источник wek.kiev.ua

«Новий» Контрактовий будинок. Споруджений 1815-1817 рр. за проектом англійського архітектора В.Гесте за участю українського архітектора А.Меленського на Контрактовій площі як центр київських контрактових ярмаркв. Збудований у формі класицизму, фасади оформлені портиками. На другому поверсі знаходився зал для концертів. Тут виступали видатні артисти — угорський композитор і піаніст Ф.Ліст (січень 1847), польські музиканти брати Г. і Ю.Венявські, скрипаль К.Ліпінський, бельгійський віолончеліст А.Серве, італійська співачка А.Каталані (1823), російський скрипаль Г.Рачинський, італійська опера, балетні трупи з Мадриду, Варшави, музичні капели з кріпаків. У 1890-х роках ставилися спектакля, які були організовані Київською драматичною громадою.

На контрактах бували Т.Шевченко, О.Пушкін, М.Гоголь, Д.Давидов, французький письменник О. де Бальзак. Контрактовий будинок був місцем зустрічей революційних діячів (С.Волконський, П.Пестель, М.Бестужев-Рюмін, С.Трубецький та інші).

Після Жовтневої революції тут розміщувалися Торгова академія та торговий музей, пізніше - технічні училища. Після здобуття Україною незалежності, було проведено реставрацію дома та тут розмістили Міжбанківську валютну біржу.

Знаходиться на Контрактовій площі, 1.