Жизнь в Киеве
Історія київських пивзаводів: «Пивзавод №1″
Історія київських пивзаводів: «Пивзавод №1″

Автор igor_roz

Источник За матеріалами сайтів http://www.glavred.info/, газети "Деловая столица" та Інтернет-архіву

Вони заходили в дім, де їх зустрічали чарівні красуні з кружками прохолодного неперевершеного пива" - так мріяв Фрідріх Шульц під час хрестових походів. А коли він повернувся у рідні краї, його мрія здійснилася, багатолітня жажда, хоч і відсутпила від прохолоди, але бажання пити цей напій не зникло. Він хотів пити цей напій завжди, мати поруч величезну кількість напою і, зрештою, дізнатися таємницю його приготування. Рицар, герой Хрестових походів, пішов до сусіднього монастиря, де варили найкраще в окрузі пиво і там став учнем відомого пивовара.
Старий монах оцінив таких вчинок і щедро ділився досвідом і секретами професії.

 

Від батька до сина передавалися секрети рицарсько-монастирского пива. Слава його зростала, і згодом, йому стало тісно в межах Германії і тоді броварі звернули свій погляд на схід, де на той час досить потужно розвивалася Російська імперія. Один з останніх нащадків династії пивоварів Генріх Карл Шульц, зібрав необхідний капітал і поїхав в дервній центр тодішньої Малоросії Київ, де й заснував броварні, що у 1886 році об’єдналися у пивзавод Карла Шульца. Згодом, за радянських часів цей завод був відомий як Київский пивзавод N 1. Поціновувачі пива в ті часи говорили: «Перший завжди перший». Його любили не лише рядові громадяни, алей високі партійні чиновники, які вимагали забезпечити постачання пива для Політбюро ЦК КПСС та Уряду в Москві.
Декілька років Київский пивзавод 1 здійснював випуск пива марки «Шульц» декількох видів.


Під час реконструкції Московської площі пивзавод N 1 планують перенести на вул. Червонопрапорну, а на його місці побудувати торгівельно-офісний центр.
Про це на колегії КМДА 7 липня 2006 року повідомив головний архітектор столиці Василь Присяжнюк

«Дирекціяя пивзаводу № 1 ініціює питання о реструктуризації цього підприємства і можливості виносу виробництва на вул. Червонопрапорну до заводу « Славутич». Таким чинм на цій території можна побудувати сучані офісно-торгівельний та готельний комплекси, які прикрасять траму і почнуть формувати новий ансамбль забудови всієї Московської площі. », — сказав Присяжнюк.

Київский пивзавод №1 перейшов «під крило» «Сармата» в березні 2000 р., коли підприємство було визнано банкрутом і воно увійшло в стадію санації. На той час донецькі пивовари були впевнені що піднімуть «лежаче» підприємство. Зокрема, в 2002 році пизавод активно готувався до повномаштабної реконструкції, і як наслідок — повинні були зільшитися проектні потужності підприємства.
Однак, пізніше зам. директора ЗАТ «Сармат» Наірі Арустамян заявив, що компанія не готова вкладати кошти в пивзавод через те, що він розташований на місцевості з досить важким рельєфом. Це призвело б до надмірних затрат. Це підтвердив і директор підприємства. За його словами різниця між в’їзними воротами і крайньою будівлею складає 11 метрів.