Ближайшие мероприятия

Київский Кудрявець. Прогулянка для романтиків

Проводит:

 Павло Ковальов

Продолжительность

2,5 години


Екскурсія одним з найкрасивіших районів старого Києва – мальовничим Кудрявцем.

Ця прогулянка для справжніх романтиків, котрі люблять досліджувати Київ і знаходити його загублені таємниці та незвичайні куточки!

Вас чекає дуже багато несподіваних та дивовижних місць, здавалося б, у добре знайомому центрі Києва.
 

Що ми знаємо про територію, що знаходиться на київських пагорбах над долиною, де колись текла річка Глибочиця?

Місця тут були мальовничі: величезні сади і глибокі яри, перепади висот і приголомшливі види. Патріархальність і святість, руїни древніх храмів і затишні подвір'я простих міщан...

Ще не так давно буйно цвіли могутніми кронами гаї в районі нинішньої Львівської площі, тому й місцевість ця носила з давніх часів таку «кудряву» назву.

Будівельний бум кінця XIX століття прийшов і сюди зі своїми гігантськими будинками вигадливих форм. Пролягли Кудрявцем нові вулиці та провулки, а між ними - дворики, драбинки і переходи, що ніби проводять нас колишніми стежками пагорбів.
 

Ми пройдемо усіма цими вуличками, дворами і проходами, а по дорозі побачимо багато, і дізнаємося багато:

• Де жив великий авангардист, інженер, архітектор і конструктор ХХ століття, критик і суперник Малевича (і хто б міг подумати, що цей малопомітний будиночок існує до наших днів).

• Про його не менше цікавого сучасника, нині незаслужено забутого, творця особливого стилю «барвистості», котрий також жив у цих краях.

• Про чудовий будинок, в якому «вісім лауреатів однієї премії спали в одному ліжку» і які люди в цьому будинку бували.

• Де досі знаходиться міст через Підвальний провулок і чому він виник.

• Про найменшу і мальовничу руїну Києва, навколо якої склалися дивна легенда, хоча її справжня історія не менш цікава

• Про маловідоме кладовище, засноване ще за часів Київської Русі, атмосфера якого надихала художників ХХ століття.

• Про провулок, в якому тіні сім'ї Булгакових зустрічаються із сім'єю Ульянових.

 

І, між іншим, в цьому районі недарма виникла таке установа як Будинок працьовитості, адже зовсім неподалік розташовувався завод, популярний у всіх шанувальників зеленого змія. До речі, до нього під'їжджав особливий трамвай.

Про це теж довідаєтесь на екскурсії. І це ще не все!
 

Кінозірки Голлівуду, Січові Стрільці і їх легендарний командир Євген Коновалець, незвичайний «сад пам'ятників», «таємна» розкіш модернових будинків, маловідомі особнячки і сучасні мурали – все це на екскурсії найромантичнішими пагорбами Києва!ОТЗЫВЫ

Оставить отзыв:

Кто проводил: Павло Ковальов

Александра

Проводил Павло Ковальов

Запишите двоих с КОД


Валентина

Проводил Павло Ковальов

Екскурсія 21.11.20 Ми поринули в світ художників, скульпторів - людей творчих, які жили в Києві в минулому столітті і набагато раніше. Вони ходили тими ж вулицями, якими нас вів Павло К. по Кудпявцю, розповідаючи цікаві історії про будівлі і їхзнаменитих мешканців, чим вони жили і що залишили... Було дуже холодно і цікаво. Щиро дякую.


Светлана

Проводил Павло Ковальов

Сегодня была на экскурсии `Теплый Кудрявец`.Для меня это родные места, я родилась и выросла в одном из этих старых, еще сохранившихся домов. Поэтому мне было интересно подробнее узнать историю этого места. С большим удовольствием слушала Павла Ковалева. Настоящий профессионал! Знающий и увлеченный человек! Открыл много нового для меня. Отличная интересная экскурсия!


Лариса

Проводил Павло Ковальов

02.02.20 была на экскурсии `Теплый Кудрявец`. Осталась очень довольна не только прекрасной прогулкой,услышанной информацией, но хочу отметить прежде всего самого экскурсовода Павла Ковалева. Влюблен в город,историю, искусство, увлечен и честен. Материал подобран прекрасный, познавательный, интересный.Экскурия `не сырая`. Желаю Павлу успехов и рекомендую посетить экскурсию у профессионала. Одна просьба: использовать микрофон. Спасибо КОД


Алла Терещенко

Проводил Павло Ковальов

На каждой экскурсии всегда узнаешь что-то новое для себя, хоть 1 факт или событие. А на этой экскурсии - для меня 80% из рассказанного и увиденного было открытием! Огромная благодарность Павлу за удивительные и яркие истории о жизни и творчестве выдающихся киевлян! Настоятельно рекомендую всем! Приятно слушать образованного и увлеченного своим делом человека!