Променад вишуканими Липками

Проводить:

 Ірина Власюк

Тривалість

2 години

Місце зустрічі:

вул.М Грушевського, 9


    Екскурсія-променад історичними Печерськими Липками - одним з найпрестижніших, найкрасивіших аристократичних районів Києва, де збереглися ошатні садиби і навіть справжній палац.
 

На екскурсії:

  • Дізнаємось інтриги з життя родини графів Уварових Сергія та Наталі – доньки цукропромисловця Федіра Терещенко. З’ясуємо чому на фасаді особняка красується статуя могутньої богині.
     
  • Побачимо справжній палац, зали якого ніколи не бачили ні царів, ані їх сановників. Зате тут майже 50 років звучали голоси хлопчиків-гімназистів, а потім ще 50 років – дівчаток-учениць духовного училища.
     
  • Дізнаємось володар якого особняка був знаним київським колекціонером старовини та де зараз його колекція, в якій було більш як 8 тисяч предметів.
     
  • Помилуємось чудовими архітектурними принадами одного з київських «пряникових будиночків».
     
  • Зрозуміємо які перетворення витримала господарча споруда маєтка Н.Х.Бунге став спочатку  дитячим кафе, а потім рестораном.
     
  • Розшукаємо обладунки бога війни Марса, що прикрашають фасад одного особняка.
     
  • Оглянемо єдиний особняк на Липках, який збудовано в стилі модерн, а належав він двоюрідній сестрі Лазаря та Льва Бродских. Тож вся родина проживала на вишуканих Липках. 

 

    Назва Липки походить від липового гаю та алеї, які були насаджені в цій місцевості  більш як 250 років тому довкола Кловського палацу і вздовж теперішньої вулиці Липської,  якою буде проходити більша частина нашої прогулянки. Алеї та гаю вже давно нема, а назва живе. Традиції, що були закладені ще в середині ХVІІI століття,  після будівництва на Липках Маріїнського палацу, збереглися тут і донині.
 

     З середини XIX до початку XX століть Липки були переважно місцем поселення київських аристократів, багатіїв, чиновників і військових, були районом фешенебельних особняків. Наприкінці XIX століття склад мешканців дещо змінився - серед будинків аристократії з'явилися особняки представників торговельного, промислового та фінансового капіталу. Розташовувались на Липках і адміністративні споруди міста.
 

     Пройшло майже півтора століття та чимало особняків збереглося до нашого часу.  Тільки на одній вулиці Липській ми побачимо сім чудових споруд – пам’ятників архітектури та історії, дізнаємося про долю їх власників. Нас вразить краса особняків та зачарує Кловський палац, збудований в середині  ХVІІI століття в стилі українського бароко. 


Маршрут побудовано з урахуванням особливостей пересування цим кварталом в умовах воєнного стану (гуляємо наразі дозволеними для цього вулицями й двориками).