Винними дорогами Бессарабії

Проводить:

 Алена Калетинская

Контактний телефон 

063 923 82 23; 098 609 3352

Місце зустрічі:

відправлення туристичним автобусом від станції метро Іподром


 

Тур проводиться в партнерстві з компанією "Богемія сервіс"

 

 

День перший
 
 
06:00 відправлення туристичним автобусом від станції метро « Іподром » за маршрутом.
 
14:30 прибуття до «Центра культури вина Шабо».
 
Як приємно після довгої дороги  зупинитися в живописній оазі  з альтанками і фонтанами, тінистими деревами... Таке чарівне місце  знаходиться в виробничому комплексі компанії SHABO, що розмістилося в одному з найдавніших виноробних регіонів Європи, традиції якого були закладені ще в античні часи.
 
В SHABO Ви побуваєте в  єдиному  в Україні культурному центрі, який об'єднує діюче високотехнологічне підприємство, стародавні винні підвали, дегустаційний зал, експозиції сучасного скульптурного та архітектурного мистецтва, а також унікальний Музей вина і виноробства.
 
Історію краю Шабо в найдрібніших подробицях можна побачити  в незвичайному музеї, де зібрані предмети побуту, одягу перших переселенців цього краю, а також мініатюрні копії старовинних обозів і багато іншого.
 
Сподіваємося, Вас вразить старовинний «Королівський підвал», створений понад 200 років тому, стародавній  хересний підвал, гігантські підземні сховища, розташовані на глибині п'яти і дев'яти метрів під землею.
 
І, звичайно ж, зірка програми - це дегустація вин.
 
У Вас залишиться приємне запаморочення і легка слабкість від чистого повітря, смачного вина і зустрічі зі старовинними винними підвалами французько-швейцарських переселенців.
 
 Коли  цікавишся історіею Бесарабії, то перше на що звертаеш увагу - що цей регіон досить багатонаціональний. Навіть необов'язково перетинати кордони для того, щоб завітати в гості, наприклад, до болгар. Наступна зупинка нашої подорожі - незвичайний сільський будинок в селі Зоря Саратського району в якому створено музей болгарської культури. Болгари жили відокремлено від інших національностей, які строкато населяли Бессарабію, тому зберегли мову, традиції і побут. У цій садибі дбайливо збережені зразки народної творчості минулого й сьогодення, предмети і речі старовини, зразки чоловічого та жіночого одягу, килими, рушники із зразками народної вишивки. Цікаві зразки посуду, предметів широкого вжитку.
 
Наступна локація цього дня -  місто Сарата. Це економічний, духовний, медичний та  освітній центр Бессарабії кінця 19 ст. Нас чекає невеличка оглядова екскурсія та перше знайомство з бессарабською кухнею у ресторані «Бессарабський дворик».
 
Переїзд до міста Ізмаїл. Поселення в готель «Бессарабія» 4*.
 
День другий
 
 
08:30 сніданок в готелі .
 
09:00 оглядова екскурсія по м. Ізмаїл.
 
Ізмаїл - найбільше місто Південної Бессарабії, морський порт на Дунаї. Він  виник як турецька фортеця, але практично втратив свою турецьку спадщину в результаті численних війн з Російською імперією, апофеозом яких став знаменитий штурм Ізмаїла Суворовим. В місті  прекрасні річкові пейзажі, цікаві старовинні пам'ятки, багато з яких нагадують про багату історію міста. Найстарішим пам'ятником  є мала мечеть побудована в XVI столітті.  В західній частині Ізмаїла розташовані залишки споруд турецької фортеці. Заслуговує уваги головний храм Ізмаїла - Свято-Покровський кафедральний собор.  Він розташовується в центрі міста  і був зведений в 1820-31 роках на місці старого храму турецьких часів. Також  цікавинкою  буде діорама «Штурм фортеці Ізмаїл».  Вона  присвячена штурму фортеці  в грудні 1790-го року російськими військами спільно з українськими козаками під командуванням генерал-аншефа А. В. Суворова і розташована в вцілілій після руйнування фортеці будівлі мечеті.
 
 
Вільний час. Для всіх бажаючих факультативна екскурсія «Криничне-Болград»
 
11:30 «Винна» дорога  приведе Вас цього дня до сімейної виноробні «Колоніст»  що в селі Криничне - в один з найкращих винних регіонів Придунайської Бессарабії, де виноградарство є давньою традицією ще з часів, коли греки та фракійці вперше відкрили для себе ці родючі землі. Щороку у серпні на виноробні розпочинається сезон збору урожаю та Фестиваль молодого вина, який триває два місяці – із середини серпня до кінця вересня. Це унікальний період у році, коли можна скуштувати справжнє молоде вино, адже його неможливо транспортувати тому цей хмільний напій доступний лише на виноробні! Винзавод володіє понад 21 га молодих  виноградників та майже  60 га виноградників понад 35-річної давності, із яких виходить приблизно 130 тисяч пляшок вина за рік. Загалом на заводі виготовляють більше ніж десять сортів білого й червоного вина, яке транспортують до країн Європи, зокрема його дегустували у Парламенті Великобританії, посольствах Бельгії, Франції, Польщі, Болгарії, Греції та Німеччини. Вина «Колоніста» увійшли до трійки лідерів у номінації «Wine Premier Awards».
 
 
12:30 переїзд до міста Болград.
 
13:00 Прибуття. Вільний час на обід.
 
13:30 Оглядова екскурсія по місту Болград.
 
Це місто яскраве, колоритне і дивовижне. Місцеві жителі відрізняються особливою дружелюбністю і гостинністю, тому приїжджаючи сюди, відчуваєш себе як вдома. Виникло місто в період після російсько-турецької війни на території Бессарабії. Активне переселення болгар, які бажали уникнути тиску турків, підштовхнули генерала І. Інзова, прийняти рішення про зведення міста біля озера. Прогулюючись містом ми побачимо Спасо-Преображенський собор, Міську ратушу, церкву Св. Митрофана. Почуємо цікаві історіії про Ялпуг -найбільше прісне озеро України,про життя болгарської діаспори, про парк-сад у балці на березі озера. Існує легенда, що гостем Болграда був Олександр Пушкін. З дозволу Івана Інзова опальний поет, перебуваючи на засланні, власноруч посадив дерево в міському саду. Цей дуб росте і понині. Красою  дерева захоплюються всі, хто хоч раз його бачив.В діаметрі він перевищує два метри.
 
Родзинкою цього дня буде відвідування «Балканскі ястія».  Ястія - це в перекладі з болгарської «смаколики». «Балканський» - це і так зрозуміло. А разом «Балканські ястія» -  сімейне виробництво, ресторан і дегустаційний зал унікальних національних продуктів з в'яленого м'яса та місцевих традиційних спецій. Крім дегустації колекції цієї смакоти, Ви зможете взяти участь в їх виготовленні (Вас пустять в цех і нашепчуть секрети місцевої рецептури). На території є свій музей національного костюма і предметів побуту. Зустрічає гостей  і розповідає зазвичай сам господар або його дружина. А значить, за традицією, буде вино та смаколики!  Також зможемо скуштувати смачний бессарабський обід за всіма традиціями краю. Побачимо фольклорну програму та майстер-клас з  болгарського танцю.
 
 
19:30 переїзд Вилкове.
 
 
 
День третій
 
 
08:30 сніданок .
 
09:30 Оглядова екскурсія по містечку Вилкове та водна екскурсія в дельту Дунаю.
 
Невелике українське містечко Вилкове на півдні Одеської області  розташоване в дельті Дунаю, у місці впадання ріки в Чорне море. Незвичайність міста полягає в тому, що стара його частина розташована на воді. Тому вулицями в місті слугують канали, якими переміщаються переважно на місцевих "гондолах" і моторних човнах, що є найпопулярнішим транспортом у місті. Унікальність Вилкове полягає ще і в тому, що більшість населення міста складають старовіри - липовани. Селище тут у середині ХVII століття заснували донські і запорізькі козаки, переслідувані царською владою за релігійними та політичними мотивами, і змушені тікати на Дунай. В ті часи територія дунайського гирла належала Османській імперії, яка дуже прихильно поставилася до невірних. У центрі міста височіють старообрядницький храм Різдва Пресвятої Богородиці.
 
Спочатку поселення називалося "Липованське", пізніше місто було перейменовано у Вилкове. Своєю теперішньою назвою місто зобов'язане своєму географічному положенню, адже в цьому місці Дунай розходиться кількома рукавами, які перетворюються у своєрідні "вила". Звідси і назва - "Вилкове".
 
 В ході водної прогулянки по Білгородському каналу, по рукавах або як їх тут називають - гирлах Очаківське, Анкудінове і Кілійське, будемо слухати розповіді про історію краю, природи, фотографуватися і насолоджуватися чарівними пейзажами. В ході екскурсії потрапимо в серце старообрядницького селища на остовах. Зупинимось на стоянці «Зелена гавань».
 
В рамках нового проекту «Монастирське подвір'я» екскурсовод ознайомить з історією острівної частини чоловічого старообрядницького монастиря св. Петра і Павла 1857г.-1947г.
 
Кульмінацією подорожі стане  пікнік на острові з активним і пасивним відпочиноком.
 
Після свіжого повітря, яскравих вражень від природи звісно чудовий апетит гарантований!
 
Смачна юшка по липованським рецептами - ціла тарілка риби та юшка , соус «Саламур», вино «Новак» і унікальний чай на травах по монастирськими рецептами з старовинних самоварів-смакота!
 
Після смачного частування буде час на прогулянку островом, купання, засмагання та гарні фото.
 
 
Повернення до Вилково.
 
 
 
День четвертий
 
07:30 сніданок в готелі.
 
08:00 Виїзд на  сімейну виноробню органічних вин V.Petrov.
 
Цього дня у Вас вже остаточно з'явиться можливість визначитись яке ж вино саме найкраще!
 
Сімейна виноробня органічних вин V.Petrov знаходиться у центрі Української Бессарабії та спеціалізується на виробництві натуральних вин у відповідності з міжнародним сертифікатом Organic Standard Ltd. Виноградники площею 76 га знаходяться поблизу села Струмок і господарює на них фермерська родина Валерія та Світлани Петрових. Під час вирощування винограду вони
 
використовують тільки спеціальні біопрепарати, які занесені до органічного реєстру. У готову продукцію не додають сіркові ангідриди і стабілізатори.
 
Виноробня виробляє білі та червоні ординарні вина, а також три види граппи: silver (очищена сріблом), red (настояна на виноградній кісточці), gold (витримана в дубовій бочці).
 
Під час екскурсії дізнаємось про  історію місцевості та створення сімейної виноробні. Ну й вже традиційно нас  чекає  дегустація десяти зразків вина та трьох видів грапи, дегустаційна тарілка з місцевою продукцією (бринза, каварма та інше).  Особливого смаку всьому добавляє неймовірна природа, пейзажі виноградникив,озеро з лебедями , скіфський Курган часів, оглядовий майданчик, звідки видно найближчі села …
 
В гарному настрої, ситі та задоволені вирушаємо до Києва.
 
 
11:30 відправлення до Києва.
 
 
 
У ціні пакету ПРЕМІУМ враховано:
 
 • обслуговування туристичним автобусом за маршрутом;
 • екскурсії, дегустації та харчування:
 • екскурсія в центр Шабо з дегустацією 6 зразків вина;
 • відвідування музею болгарської культури у м. Зоря,
 • оглядова екскурсія по м. Сарата
 • вечеря у ресторані «Бесарабський дворик»
 • оглядова екскурсія по м. Ізмаїл
 • екскурсія по сімейній виноробні «Колоніст» в м. Криничне
 • оглядова екскурсія по м. Болград
 • дегустація 10 зразків сиро в’ялених продуктів, пряних спецій, заготовок домашнього виробництва з вином на сімейному виробництві «Балканські ястія»
 • вечеря з традиційних болгарських блюд з вином у механі «Балканські ястія», фольклорна програма та майстер-клас з танцю хоро
 • пішохідна екскурсія по старій частині м. Вилково, водна екскурсія в дельту Дуная, пікнік на острівній стоянці «Зелена гавань» (уха по липованські: ціла тарілка риби, юшка, соус-«саламур», вино «Новак», унікальний чай на травах)
 • екскурсія на сімейну виноробню органічних вин V.Petrov; дегустація 10 зразків вина, 3 зразків грапи, з місцевою закускою (бринза, каварма, та ін.)
 • супровід ліцензованим гідом;
 • проживання в готелі Бессарабія 4* в м. Ізмаїл (1 ніч);
 • проживання в готелі «Дельта» 4* в м. Вилкове (2 ночі);
 • сніданки в готелях;
 • медичне страхування з розширеним пакетом на випадок захворювання на covid 19;
 • курортний збір
 
У ціні пакету СТАНДАРТ враховано:
 
 • обслуговування туристичним автобусом за маршрутом;
 • екскурсії, дегустації та харчування:
 • екскурсія в центр Шабо з дегустацією 6 зразків вина;
 • відвідування музею болгарської культури у м. Зоря,
 • оглядова екскурсія по м. Сарата
 • вечеря у ресторані «Бесарабський дворик»
 • оглядова екскурсія по м. Ізмаїл
 • пішохідна екскурсія по старій частині м. Вилково, водна екскурсія в дельту Дуная, пікнік на острівній стоянці «Зелена гавань» (уха по липованські: ціла тарілка риби, юшка, соус-«саламур», вино «Новак», унікальний чай на травах)
 • екскурсія на сімейну виноробню органічних вин V.Petrov; дегустація 10 зразків вина, 3 зразків грапи, з місцевою закускою (бринза, каварма, та ін.)
 • супровід ліцензованим гідом;
 • проживання в готелі Бессарабія 4* в м. Ізмаїл (1 ніч);
 • проживання в готелі «Дельта» 4* в м. Вилкове (2 ночі);
 • сніданки в готелях;
 • медичне страхування з розширеним пакетом на випадок захворювання на covid 19;
 • курортний збір
 
 
У вартість пакету не входить:
 
 • особисті витрати;
 • додаткове харчування;
 • міський транспорт.
 
 
Для пакету СТАНДАРТ додатково можливо:
 • «Криничне-Болград» - 750 гривень:
 1. екскурсія по сімейній виноробні «Колоніст» в м. Криничне
 2. оглядова екскурсія по м. Болград
 3. дегустація 10 зразків сиро в’ялених продуктів, пряних спецій, заготовок домашнього виробництва з вином на сімейному виробництві «Балканські ястія»
 4. вечеря з традиційних болгарських блюд з вином у механі «Балканські ястія», фольклорна програма та майстер-клас з танцю хороВІДГУКИ

Залишити відгук:

Хто проводив: Алена Калетинская