Винними дорогами Бессарабії

Проводить:

 Альона Калетинська

Контактний телефон 

063 923 82 23; 098 609 3352

Місце зустрічі:

відправлення туристичним автобусом від станції метро Іподром


 

Тур проводиться в партнерстві з компанією "Богемія сервіс"

«Винними дорогами Бессарабії».

Дата туру:      01.05 – 04.05.21   
       .
Маршрут: Київ – Сарата – Струмок - Ізмаїл – Болград – Вилкове – Приморське - Татарбунари – Київ
 
Програма туру:
 
1 день.
 
06:30 відправлення автобусом від станції метро «Іподром». 
 
Коли  цікавишся історіею Бесарабії, звертаеш увагу - що цей регіон досить багатонаціональний. Навіть необов`язково перетинати кордони для того, щоб завітати в гості, наприклад, до болгар, тому перша локація цього дня, місто Сарата- економічний, духовний, медичний та  освітній центр Бессарабії кінця 19 ст. Обід в ресторані «Бессарабський дворик». Після цього відправлення до сімейної виноробні органічних вин «V.Petrov». Виноградники площею 76 га знаходяться поблизу села Струмок і господарює на них фермерська родина Валерія та Світлани Петрових. Виноробняі спеціалізується на виробництві натуральних вин у відповідності до міжнародного сертифіката Organic Standard Ltd. Під час вирощування винограду використовуються тільки біопрепарати, які занесені до органічного реєстру. У готову продукцію не додають
  
сіркові ангідриди і стабілізатори. Виноробня виробляє білі та червоні ординарні вина, а також три види граппи: silver (очищена сріблом), red (настояна на виноградній кісточці) і gold (витримана в дубовій бочці). Під час екскурсії дізнаємось про  історію місцевості та створення сімейної виноробні. Далі нас  чекає  дегустація десяти зразків вина та трьох видів грапи.  Особливого смаку всьому добавляє неймовірна природа, пейзажі виноградникив, озеро, історичний курган, оглядовий панорамний майданчик.  В гарному настрої, ситі та задоволені вирушаємо до міста Ізмаїл. Поселення в готель «Бессарабія» 4*.
 
2 день.
 
08:30 сніданок в готелі.
 
Оглядова екскурсія по м. Ізмаїл, найбільшого міста Південної Бессарабії, морський порт на Дунаї. Він  виник як турецька фортеця, але практично втратив свою турецьку спадщину в результаті численних війн з Російською імперією. В місті  прекрасні річкові пейзажі, цікаві старовинні пам'ятки, багато з яких нагадують про багату історію міста. Найстарішим пам'ятником  є мала мечеть побудована в XVI столітті.  В західній частині Ізмаїла розташовані залишки турецької фортеці. Заслуговує уваги головний храм Ізмаїла - Свято-Покровський кафедральний собор.  Він розташовується в центрі міста  і був зведений в 1820-31 роках на місці старого храму турецьких часів. Також  цікавинкою  буде діорама «Штурм фортеці Ізмаїл».  
  
Вільний час. За бажанням, обід з дегустацію бессарабських вин, локального сиру, каварми (холодної страви з баранини), хліба на винних дріжджах у винному льоху "VINARIA". Під час дегустацій проводиться коротка екскурсія винним підвалом.
 
15:00 переїзд до міста Болград, оглядова екскурсія. Це місто яскраве, колоритне і дивовижне. Місцеві жителі відрізняються особливою дружелюбністю і гостинністю, тому приїжджаючи сюди, відчуваєш себе як вдома. Прогулюючись містом ми побачимо Спасо-Преображенський собор, Міську ратушу, церкву Св. Митрофана. Почуємо цікаві історіії про Ялпуг -найбільше прісне озеро України, про життя болгарської діаспори, про парк-сад у балці на березі озера. 
 
Родзинкою цього дня буде відвідування локації «Балканскі ястія».  Ястія - в перекладі з болгарської «смаколики». «Балканські ястія» -  сімейне виробництво, ресторан і дегустаційний зал унікальних національних продуктів з в'яленого м'яса та місцевих традиційних спецій. Зустрічає гостей  і розповідає зазвичай сам господар або його дружина. Крім дегустації, Ви зможете взяти участь у виготовленні смакоти . На території є музей національного костюма і предметів побуту. За традицією буде бессарабська вечеря за традиціями краю. Побачимо фольклорну програму та майстер-клас з  болгарського танцю.
  
 
3 день.
 
08:30 сніданок.
 
Екскурсії «Вилково +Дельта Дунаю+ Бринзарня».  Невелике українське містечко Вилкове на півдні Одеської області  розташоване в дельті Дунаю, у місці впадання річки у Чорне море. Незвичайність міста полягає в тому, що стара його частина розташована на воді. Тому вулицями в місті являються канали, якими переміщаються переважно на місцевих "гондолах" і моторних човнах, що є найпопулярнішим транспортом у місті. Унікальність Вилкове полягає ще і в тому, що більшість населення міста складають старовіри - липовани. Селище у середині ХVII століття заснували донські і запорізькі козаки, переслідувані царською владою за релігійними та політичними мотивамию У центрі міста височіють старообрядницький храм Різдва Пресвятої Богородиці. Спочатку поселення називалося "Липованське", пізніше місто було перейменовано у Вилкове. Своєю теперішньою назвою місто зобов'язане своєму географічному положенню, адже в цьому місці Дунай розходиться кількома рукавами, які перетворюються у своєрідні "вила". Звідси і назва - "Вилкове".  Під час водної прогулянки по Білгородському каналу, по рукавах або як їх тут називають - гирлах Очаківське, Анкудінове і Кілійське, будемо слухати розповіді про історію краю, природи, фотографуватися і насолоджуватися чарівними пейзажами. В ході екскурсії потрапимо в серце старообрядницького селища на остовах. Зупинимось на стоянці «Зелена гавань».  В рамках проекту «Монастирське подвір'я» екскурсовод ознайомить з історією острівної частини чоловічого старообрядницького монастиря св. Петра і Павла 1857г.-1947г. Кульмінацією подорожі стане  зупинка на острові з активним і релакс відпочинком.
  
Після свіжого повітря, яскравих вражень чудовий апетит гарантовано! Смачна юшка по липованським рецептами - ціла тарілка риби та юшка , соус «Саламур», вино «Новак» і унікальний чай на травах по монастирськими рецептами з старовинних самоварів-смакота! Після смачного частування буде час на прогулянку островом, та гарні фото. 
Наступна наша зупинка в с.Приморське, на фермі «Бринзарня». Вас чекає екскурсійна програма, «інстаграмні» фото зони, дегустація бринзи та двох видів канапок.  Пропонуємо Вашій увазі магічний майстер-клас по створенню чарівного амулета : кулона - пляшечки, наповненого спеціями, травами, квітами та різними історіями :)!  Всі інгредієнти зібрали, просушили, підготували для Вас власноруч. Основа - сушена козина бринза, а далі - Ваша  фантазія. Паприка, мірудія, м‘ята, лаванда, чебрець, акація, троянда, настурція, гострий перець. Кожний зможе зробити собі або своїм друзям чи коханим  ексклюзивний сувенір, який не просто прикрасить Ваш наряд, а ще й стане в нагоді на пікніку, в дорозі, в гостях, щоб приправити улюбленими смаками їжу і привернути увагу оточуючих.
 
4 день.
 
07:30 сніданок в готелі.
 
Виїзд в Татарбунари. По приїзду, оглядова екскурсія містом. Далі маршрут пролягає у сільську садибу Х1Х століття «У Меланки». Зберегти історичну спадщину, залишити нащадкам найкращі спогади про минуле - ось головна мета створення садиби «У Меланки». За допомогою нинішньої господині будинку, Меланки, а також її сім'ї, були зібрані унікальні речі та документи, предмети старовини і рукоділля, що характеризують побут і культуру Бессарабського краю. Будинок, в якому, заснована садиба «У Меланки» має свою історію і особливий для Татарбунарів. Саме в ньому в 1807 році знаходилася резиденція кошового отамана Задунайської Січі під час розквартирування козацького війська в Татарбунарах. Пізніше, в роки радянської влади, після закриття Спасо-Преображенського жіночого монастиря в селі Борисівка сюди перебралися черниці.  Програма прийому гостей досить насичена подіями: біля входу гостей зустрічають з хлібом - сіллю, потім - екскурсія по садибі - музею, історичні розповіді про Татарбунарський край. В підвалі ХIХ століття ми скуштуємо бессарабське вино з українськими пампушками.  Після - смачний обід, який складається з головного блюда - мамалиги зі шкварками, приправами, салатами, і звичайно бессарабське вино. Під час обіду розважимося іграми, веселими етно- піснями і танцями. А в кінці - обов'язково виконується гімн Татарбунарів.
 
 
Відправлення до Києва в гарному та веселому настрої. Орієнтовний час прибуття до Києва 23:00.
 
 
ВАРТІСТЬ:
 
пакет «Стандарт» - 5399 грн, пакет «Преміум»- 6999 грн
 
У вартість входить: 
  • обслуговування автобусом за маршрутом.
  • проживання в готелі (4 дні/3 ночі, в номері типу стандарт, сніданки),
  • супровід гідом,
  • медичне страхування з розширеним пакетом на випадок захворювання на covid 19. 
 
Для пакету «Стандарт»
 
  • оглядові екскурсії: «Сарата», «Ізмаїл», «Татарбунари»,
  • екскурсія на виноробню «V. Petrov» з дегустацією 10 сортів вина, 3 сортів грапи
  • екскурсія «У Меланки» з обідом та фольклорною програмою. 
 
Для пакету «Преміум»
 
  • всі оглядові екскурсії: «Сарата», «Ізмаїл», «Татарбунари»,
  • екскурсія на виноробню «V. Petrov» з дегустацією 10 сортів вина, 3 сортів грапи
  • екскурсія «У Меланки» з обідом та фольклорною програмою
  • обід в «Бессарабському дворику»,
  • обід у "VINARIA",
  • екскурсія «Болград»,
  • дегустація 10 зразків сиро в’ялених продуктів, пряних спецій,
  • вечеря в «Балканських  ястіях», фольклорна програма та майстер-клас з танцю.
  • екскурсія «Вилкове»,
  • екскурсія «Дельта Дунаю», пікнік на острівній стоянці «Зелена гавань» (юшка по липованські, вино «Новак», чай на травах),
  • екскурсія «Бринзарня», дегустація бринзи, 2 види канапок. 
 
У вартість не входить:
 
  • особисті витрати, 
 
для пакету «Стандарт»: 
 
  • обід в ресторані «Бессарабський дворик» - 250 грн,
  • у "VINARIA": обід 250 грн, дегустація  275 грн. Під-час дегустації дітям пропонують виноградний сік власного виробництва. Ціна дитячої дегустації з виноградним соком: діти до 7-ми років – безкоштовно; діти від 7 до 18 років – 50% від ціни дорослої дегустації.
  • екскурсія до м. Болград – 750 грн,
  • екскурсія «Дельта Дунаю - Бринзарня» - 690 грн,
  • майстер-клас по створенню чарівного амулета : кулона - пляшечки, наповненого спеціями, травами, квітами – 110 грн. 
для пакету «Преміум»: 
 
  • дегустація у винному льоху "VINARIA" – 275 грн, 
  • майстер-клас у «Бринзарні» по створенню чарівного амулета : кулона - пляшечки, наповненого спеціями, травами, квітами – 110 грн
 
Транспортний засіб  проходить обов'язкову перед рейсову обробку (хімічну і миючу чистку, обробку поверхонь антисептичними засобами). В автобусі у вільному доступі знаходяться флакони з антисептиками. Обов'язковим є наявність і використання масок.
 
Змінюй настрій- подорожуй!