Тренінги

Лекція:"Історія чаю на теренах України"

Проводить:

 Максим Яременко

Місце зустрічі:

Контрактовая пл.,7, вход с ул.Фроловской в арку


.Звичні побутові речі ми сприймаємо як дещо вічне та незмінне. Нам важко уявити нашу квартиру без водогіну, вулиці міста – без кав»ярень та ресторанів, а сніданок – без чашки кави, або чаю.

А між тим, Т.Г. Шевченко належав до того покоління киян, які тільки починали пити чай. Перед війною 1812р. на Подолі пограбували провіантський склад. Багато чого позабирали, а ящики з сушеною травою викинули, як непотріб. Ніхто і уявить собі не міг, що за фунт тої трави можна було купити пуд вершкового масла.

В багатих домах чаювання було церемонією для великих подій. Коштовні листи чаю часто зберігали в закритих приміщеннях, від яких ключ завжди був тільки один. Раз або два рази в тиждень господарка могла відкрити приміщення, щоб приготувати для родини чай, або справити враження на важливого гостя.

Ми з вами простежимо той звивистий, цікавий шлях, яким чай з продукту, який могли собі дозволити лише заможні українці, став одним з найбільш доступних та масових продуктів на наших кухнях

Які ж обставини сприяли поширенню культури чаювання?

Як виглядала українська чайна церемонія у 18ст?

Які найдавніші чайні прибори лишилися в нашому побуті, а які зникли, і чому?

Чому чай використовували як ліки?

Чай – статус? Презент? Економічна складова?

І це далеко не всі питання, що ми розглянемо на лекції.

Лектор-Максим Яременко доктор історичних наук, професор кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», дослідник історії Києво-Могилянської академії та Київської духовної академії, історії освіти та Православної Церкви в Україні XVIII ст.

ВІДГУКИ

Залишити відгук:

Хто проводив: Максим Яременко

НатальяАнатольевна

Проводив Максим Яременко

Отличное мероприятие - интересно, многое услышала впервые: лектор - молодец!!! Жаль только,что маловато слайдов на эту тему (хотелось бы больше).Очень понравилась обстановка проведения лекции, особенно горящий камин! Спасибо КОДу и надеюсь на продолжение встреч!


Татьяна

Проводив Максим Яременко

Прекарасный лектор, аргуменированный материал, заинтересованные слушатели, волшебная атмосфера Старого Киева! Спасибо!


Надія

Проводив Максим Яременко

Дуже сподобалось , сподобалось все , лекція, люди , потріскування полум`я в каміні