Лекція "Слов`янське язичництво: міфи і факти"

Проводит:

 Євген Синиця

Контактный телефон 

0974463158

Место встречи:

Контрактовая площадь, 7, вход в арку с ул.Фроловской (между №1 и №3)


Тема слов'янського язичництва зараз "на слуху" насамперед завдяки активності громад неоязичників, "рідновірів", як найчастіше звуть себе адепти "прадавньої віри пращурів". 
 
Згадана активність є одним з найяскравіших проявів так званого "архаїчного синдрому", що притаманний кризовим суспільствам, коли люди шукають якоїсь світоглядної  певності саме в "прадавніх цінностях". 
 
Втім, архаїчний синдром є предметом досліджень психологів, соціологів  та культурних антропологів.  Ми ж спробуємо розібратися в тому, що нам насправді відомо про язичницькі вірування слов'ян, насамперед – їхньої східної гілки. 
 
Які факти дійсно відбиті в історичних джерелах, а що є наслідком вільного трактування цих джерел дослідниками-романтиками ХІХ ст. та їхніми некритичними послідовниками? 
 
 Чи дійсно здатна археологія заповнити пробіли писемних джерел, коли йдеться про вірування давнини? 
 
Зрештою, чи ми й справді знаємо про слов'янське язичництво достатньо, аби сучасні рідновіри мали право казати про відродження прадавніх культів? 
 
Про це йтиметься в лекції доцента кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка Євгена Синиці.

Євген Синиця вивчає археологічні культури 1 тис. н.е., і, перед усім, саме ті, що стосуються проблем походження та ранньої стадії слов`ян. Тому що, як говорить сам науковець, ранні слов`яни, як і кам`яна доба – це чиста археологія. І там, і там немає писемних джерел.
 
Євген – один із засновників  проекту «Лікбез. Історичний фронт». Проект створили для супротиву зовнішній інформаційній агресії, але на історичному полі. Спочатку «Лікбез» мав викривати історичні міфи та фейки російської пропаганди. Це  і зараз одне з направлень ресурсу, та акценти змістились у бік внутрішнього споживача інформаціїї.

 
 
ВАЖЛИВО!
 
Вартість участі при оплаті попередньо 140 грн (реквизити повідомимо після реєстрації).
Вартість участі при оплаті безпосередньо перед лекцією 180 грн або 160 грн, якщо у вас є картка КОД.
 
У день лекції оплата не повертається і на інші лекції не переноситься.
За винятком тих випадків, коли лекція скасовується або переноситься з вини організаторів.ОТЗЫВЫ

Оставить отзыв:

Кто проводил: Євген Синиця